Frol/Nessegutten J14 spilte seg til fjerdeplass i Aneo-sluttspillet

Frol/Nessegutten J14 vant sin avdeling i årets serie, og ble dermed kvalifisert til Aneo-sluttspill der de 30 beste 14 årslagene i Trøndelag, søndre del av Nordland og Møre og Romsdal har vært samlet i Molde for å gjøre opp status seg imellom. Toppmotiverte og klare til dyst stilte18 jentelag og 12 guttelag.

Frol/Nessegutten J14 har leverte en imponerende innsats i de innledende kampene. Laget kvalifiserte seg til det prestisjefylte A-sluttspillet, og har gjennom helga spilt fem tøffe kamper mot noen de beste lagene i regionen.

Fredag åpnet jentene med to solide seire, og fulgte opp med en spennende lørdag hvor det ble tap mot sterke Byåsen, før de slo tilbake med seier over Freidig. Dermed sikret de seg en plass i kampen om 3. plassen søndag, der Hommelvik står på motsatt banehalvdel.

Bronsefinalen ble svært spennende, der lagene fulgte hverandre tett. Frol/Nessegutten spilte igjen en kjempegod kamp, men da sluttsignalet gikk tapte de også kampen med ett mål. Dermed endte det med 4. plass – en stor prestasjon og et tydelig bevis på lagets utvikling og innsats.

Trenergruppa trekker fram flere forhold som er betydningsfulle for oppnåelsen:

"Vi har en stor og fin treningsgruppe som møter på trening for å trene gjennom hele sesongen. Det er trygghet i gruppa og det er lov å prøve og feile. Vi har en utviklingsorientert filosofi og ikke så stort fokus på resultat. I helga har vi hatt et ekstremt godt forsvarsarbeid. Vi har vært temposterke, vist stayerevne, og ståpåvilje. Laget gir aldri opp, og holder hodet kaldt i avgjørende perioder i kampene."